Наша школа

Харківська вечірня (змінна) школа № 3 забезпечує реалізацію права громадян, які не мають можливості навчатися у школах з денною формою навчання, на здобуття загальної середньої освіти з відривом або без відриву від виробництва. Пріоритетом школи є і те, що вона працює в дві зміни, і учні мають змогу відвідувати уроки в зручний для них час. У нас навчаються учні без відриву від виробництва, непрацююча молодь, а також учні професійних ліцеїв, які не здійснюють загальноосвітню підготовку. На сучасному етапі вечірня школа, крім основних своїх турбот, взяла на себе нелегкі соціально-реабілітаційні функції. Вона стала єдиною можливістю здобувати освіту для учнів, які не можуть навчатися в денних школах. Умови, за яких та чи інша дитина покидає денну школу, бувають різними. Нині все більше випадків, коли нормальному навчанню перешкоджають матеріальні труднощі, сімейні обставини тощо.
А для вечірньої школи важливо головне:
- щоб підліток зовсім не залишився без освіти,
- щоб у найважчих життєвих обставинах він знав: у вечірній школі його чекають.
Окремо слід зазначити, що вечірня школа є неоціненною допомогою молоді, яка має велику перерву в навчанні, у здобутті повної загальної середньої освіти. Всією своєю атмосферою наша школа переконує будь-якого учня, що він здатний подолати основи наук, отримати повноцінну освіту, крім цього, освоїти деяке ремесло чи навіть спеціальність, які знадобляться в житті. Не зникає потреба молоді скористатися можливістю поєднувати навчання з трудовою діяльністю. Школа створює для цього всі необхідні умови. Бажаючі можуть здобути базову і повну загальну середню освіту екстернатом, що є різновидом індивідуальної форми навчання.
Всього в школі 12 класів з очною формою навчання. відкрито класи при Диканівській виправній колонії №12, холодногірській виправній колонії №18, харківському слідчому ізоляторі №27 для забезпечення навчання осіб, позбавлених волі. Вся навчально - виховна робота в класах при пенітенціарних установах організована з урахуванням умов та особливостей навчання засуджених до позбавлення волі.